مشکلات رایج زناشویی, مقاله

تاریخچه کاندوم

تاریخچه کاندوم

تاریخچه کاندوم ، استفاده از کاندوم به هزاران سال پیش باز می گردد. مصریان باستان ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح از غلافی از جنس کتان جهت محافظت در برابر بیماری استفاده می کردند.

تاریخچه کاندوم در روزگار کهن :

در طول روزگاران قدیم مردم تلاش کرده اند تا راه هایی برای جلوگیری از حاملگی و بیماری های مقاربتی پیدا کنند.

در مصر باستان از یک غلاف پارچه کتانی به عنوان محافظ در برابر بارداری و بیماری های مقاربتی استفاده میکردند. چینی ها از طریق پوشاندن کاغذ ابریشم روغنی شده در اطراف آلت تناسلی، برای جلوگیری از عفونت های مقاربتی استفاده میکردند.

و همچنین ژاپنی ها از چرم و غلاف سفت در این جهت استفاده میکردند. رومی ها از تامپون هایی که در گیاهان و کاندوم های ساخته شده از مثانه بز نیز استفاده می کردند.

برای کسب اطلاعات در مورد بیماری مقاربتی در بانوان برروی همین لینک کلیک کنید.

کاندوم در قرون وسطی:

تاریخچه استفاده از کاندوم در اروپا از قرن شانزدهم زمانی که بیماری مقاربتی آمیزشی نسبت به بیماری های دیگر پخش و همه گیر شد، نیز آغاز شد.

در سال ۱۵۶۴ دکتر گابریل فلاپیو در کتاب Morbo Gallico نوشت: یک کیسه کتانی خیس شده در محلول نمک، در برابر این بیماری محافظت می کند.

برای کسب اطلاعات در مورد بیماری مقاربتی در آقایان برروی همین لینک کلیک کنید.

در قرن هجدهم از کاندوم های کتانی و ابریشم، به خوبی کاندوم های ساخته شده از غلاف بره و روده بز استفاده میشد. برای جلوگیری از لیز خوردن آن در هنگام رابطه، یک روبان در انتهای کاندوم در اطراف آلت تناسلی گره میزدند.

برای کسب اطلاعات در مورد دلایلی که باید رابطه جنسی داشته باشید برروی همین لینک کلیک کنید.

پوسته ساخته شده از مثانه یا روده می تواند بیش از یک بار استفاده شود؛ در نقاشی های معاصر و چاپ هایی که بعضی اوقات دیده می شود کاندوم را با قلاب در یک خط همراه با لباس جهت خشک شدن گیره میزدند.

نام کاندوم از کجا آمده است؟

کلمه کاندوم احتمالا از کلمه لاتین “condus” به معنای “توفان” مشتق شده است. توضیح دیگری در رابطه با کاندوم روده، این است که توسط دکتر ارتش انگلیس” Colonel Quondam ” در سال ۱۶۴۵ اختراع شد و کاندوم برآمده از این نام نیز میباشد.

ما نمی دانیم چه کسی کاندوم را اختراع کرده، اما ما به حتم یقین میدانیم که کاندوم در زمان قدیم استفاده میشد.

کاندوم های از جنس لاتکس:

در سال ۱۸۳۹، چارلز گودیر راهی برای ایجاد لاستیک طبیعی را کشف کرد، که هنگام سرما بسیار سفت و هنگام گرما بسیار نرم بود، به گونه ای که موجب کشسانی آن میشد. بر خلاف کاندوم هایی که از جنس غلاف گوارشی گوسفند و بز بودند، لاستیک مزایایی برای ساخت کاندوم داشت؛

لاستیک میتوانست هنگام انجام کار کش بیاید و هنگام استفاده از آن به سرعت پاره نشود. لاستیک های اولیه دارای درز و به ضخامت داخل یک لوله بودند، بنابراین نمی توانستند خیلی مناسب و قابل انعطاف باشند.

علاوه بر این نوع، کاندوم های لاستیکی کوچک که فقط سر آلت تناسلی را پوشش میداد، اغلب در انگلستان و ایالات متحده استفاده می شد.

مطمئنا خطر بیشتری برای این دسته از کاندوم هنگام انجام سکس وجود داشت، البته، اگر حلقه لاستیک بیش از حد تنگ بود، آلت تناسلی را در وضعیت بد و فشرده تر قرار میداد.

برای کسب اطلاعات در مورد چرا باید رابطه جنسی داشته باشید برروی همین لینک کلیک کنید.

یک قرن بعد اختراع مواد پلاستیکی و دیگر مواد مردانه که منجر به بهبود کیفیت کاندوم میشد امیدوار کننده بود. اگر چه در مورد لاستیک اتفاق بدی که می افتاد هر چه سریعتر خراب شدن لاستیک بود.

از آن زمان، کاندوم نازکتر نشد، بلکه بیشتر قابل اعتماد تر شد. در نهایت در سال ۱۹۹۵، کاندوم های پلاستیکی در بازار ایالات متحده عرضه شدند.

نسل جدید و آینده ی کاندوم :

در ماه مارس سال ۲۰۱۳، بنیاد بیل و ملیندا گیتس چالشی برای ایجاد کاندومی ایمن و موثر و در عین حال برای حفظ لذت بیشتر برای کاربران در جامعه میکوشید.

در حالی که بسیاری ایده های خود را پیشنهاد دادند، ۲۲ کمک هزینه به سازمان هایی که ادعا می کردند نسل بعدی کاندوم ها را در بر میگیرند اعطا شد.

تمام مواد برای آسان تر و یا بیشتر لذت بخش ترشدن استفاده ی کاندوم توسط فرد طراحی میشود. طرح پیشنهادی توسط مهوا چودوری استاد دانشگاه از تگزاس A & M تا کنون توسط دولت هند به عنوان یک پیشگیری از ابتلا به ایدز تایید شده است.

کارایی کاندوم در گذر زمان:

امروزه کاندوم های علاوه بر امنیت، لذت بخش میباشد.

کاندوم های طعم دار بیشتر برای افزایش میل رابطه جنسی مورد استفاده قرار میگیرد.

برای کسب اطلاعات در مورد علت طعم داشتن کاندوم برروی همین لینک کلیک کنید.

ساخته شدن نازک ترین کاندوم جهان در جهت محو بودن رنگ کاندوم و مناسب برای کسانی که بیشتر از کاندوم تنفر دارند مناسب است.

کاندوم های لاتکس و پلی اورتان یک بار مصرف میباشد .

برای خرید و مشاهده کاندوم از فروشگاه رویای شب بر روی تصویر زیر کلیک کنید 👇👇

تاریخچه کاندوم

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *